Reference

Koupací jezírko, kde se voda filtruje skrz mechanický štěrbinový filtr. Dále voda proudí do kačírkové filtrace.​

Okrasné jezírko s kořenovou filtrací​.

Jezírko určené pro "pár" rybek pro rybáře. Cirkulaci vody zajištují 2 čerpadla. Jedno plní 5 m3 prameník kde voda přepadává přepadem do jezírka a druhé čerpá vodu ode dna skrz guly, hladinový skimmer a mechanickobiologickou filtraci a přefiltrovanou vodu žene do dalšího prameníku z kterého vytéká voda přes pískovcová koryta do 16m dlouhého potoka.​

Přírodní koupací jezírko s množstvím ryb o objemu cca 70m3.

Přírodní koupací jezírko s množstvím ryb o objemu cca 70m3. K oddělení kačírkové regenerační zony nám posloužil pískovec z nedalekého lomu. O čistotu vody se stará dostatek rostlina filtr domácí výroby. Do filtru jsou přiváděny nečistoty ode dna a z hladiny přes skimmer. Vývod z filtru je přes menší kaskádu, kde dochází k okysličení vody. V jezírku je směs ryb, orig japonští KOI, karásci, jeseter ruský, perlíni, slunečnice, pár pstruhů duhových atd..

Menší okrasné jezírko, kde byla na přání majitele vybudována krátká kaskáda.

Menší okrasné jezírko cca 5m3 a větším množstvím ryb. Pohyb vody byl řešen pouze čerpadlem bez filtrace. Vývod od čerpadla ústil do cca 10m dlouhého potůčku. V jezírku bylo na dně spoustu bahna, sesunutého kamení a kačírku. Ve folii díry. Ty jsme našli opravili, vybrali kamení a štěrk vše vyčistili. Předělali okraje, doplnili o filtraci, protřídili a doplnili o kytky. Vše k plné spokojenosti majitelů.

Vybudování 10m3 jezírka pro menší osádku ryb. Vše doplněno o hladinový skimmer a filtraci. Vývod z filtrace je veden do menší kaskády která je součástí jezírka. Kaskáda i okraje jezírka jsou tvořeny pískovcem.

Menší okrasné jezírko určené i pro pár okrasných ryb o přibližném objemu 6m3 doplněné o krátký potůček. Z důvodu již plně rozkvetlé okrasné zahrady se spoustou bonsají a obtížnému přístupu pro mechanizaci bylo vše kopáno ručně. Z techniky jsme použily hladinový skimmer, čerpadlo, 25W UV a tlakový filtr který je schovaný na začátku potůčku.

Jezírko o objemu cca 15 m3 které mělo celkově esteticky zapadnout do právě vznikajicí okrasné zahrady. Jezírko je určené i k chovu ryb, jelikož investor je vášnivý rybář. K okysličení vody dochází přes kaskádu. Z techniky jsme použily hladinový skimmer, čerpadlo a 25W UV napojené na tlakovou filtraci u okraje kaskády.

Rekonstrukce dvou jezírek nad sebou.Spodní bylo určené k chovu KOI kaprů. Bohužel na dně bylo několik tun sesunutých velkých kamenů a kačírku společně s velkým množstvím bahna a kalu. Které se tam usazovalo z důvodů špatně provedené a umístěné filtrace předchozím realizátorem. Vše opraveno a doplněno o fungujicí filtraci.

Původním záměrem investora byl oplastovaný bazén. Nakonec je z toho koupací jezírko o objemu cca 30 m3. Cirkulaci vody zajišťují dvě čerpadla. Jedno je napojené na skimmer a druhé zajišťuje koloběh vody přes kačírek (tzv kořenovou čističku). Do budoucna jsme počítali i s mechanickobiologickou filtrací která bude zapojená gravitačně pod molem. Guly jsou připravené, potrubí od guly zaslepené a vyvedené pod molo. Jezírku chybí ještě drobné dokončovací práce při okrajích jezírka, které si investor dělá sám.

Rekonstrukce malého okrasného jezírka s objemem asi 3 m3. Jezírko mělo nedostatečně ukončené okraje folie a špatně provedené okraje z kamení. Dalším problémem byla bortící se hráz a potok spojující 2 jezírka nad sebou. Součástí jezírka nebyla žádná filtrace, jen přečerpávání vody ze spodního do vrchního. Doplnili jsme o filtraci scrennmatic. Rekonstrukce spodního jezírka se vyvedla a horní bude rekonstruováno později.